ŞA
Soru Sahibi
20 Mayıs 2018 16:52

brusella hastalığı

merhaba hocam ben 2 aydır brusella hastasıyım bazı kan tahlilerinde hala kan değerlerim kötü görünüyor HB HCT MCHC PDW düşük RDW RDWSD yüksek gösteriyor başka bir hastalık olmasından korkuyorum sizce bu değerler normal mi yoksa ilaçlardan mı kaynaklanıyor ilaçlarımda rifcap bide monodoks birisi 300 gr diyeri 100gr doksisiklin rifampisin

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Bünyamin Kısacık
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba HB yani hemoglobin değeri önemli. Bunlar kansızlığın bir göstergesi. Direkt oalrak brucella ile bir ilişkisi yok. Bayanlarda kansızlık çok sık görülür. Eğer çok düşük değerler yoksa dikkate almamak gerekir. Geçmiş olsun

24 Mayıs 2018 10:38