AB
Soru Sahibi
7 Kasım 2019 07:20

Bronşit olan bir çocuk da öksürük ve istifra normal mi

Merhabalar doktor hanım Benim 15 aylık oğlum var 3 hafta önce bebeğim öksürüyor istifra ediyor diye hastaneye götürdüm doktor bey cigerlerinin bitmiş olduğunu söyledi hastaneye yatış verdi ve bebeğime akut bronsit teşhisi konuldu bir hafta hastanede yattikdan sonra taburcu ettiler kontrole gittiğimiz de ciğerleri nin iyi olduğunu fakat balgami olduğunu söylediler ve bize balgam sökücü ilaç verdi çocuğum öksürmez iken öksürük başladı ve istifra etmeye başladı ben evde hava da veriyordum ama bu öksürük va istifra normal mi ben çok korkuyorum hastalığının ilerleyip ölümle sonuçlanmasını yardimci olur musunuz lütfen ?

3 cevap
Cevaplar (3)
Uzm. Dr. Ülkü Ayberk
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Hava almış,ventolindir,bronş açılınca balgamlı öksürük olur bol sıvı verin.

7 Kasım 2019 17:03
AB
Soru Sahibi

Teşekkür ederim Ülkü hanım Bir sorum daha olacakdı sizlere benim çocuğum çok sık hasta oluyiru malum önümüz kış benim buharı sürekli vermem gerekiyor mu yani ilaç bittikce yazdirayim vermeye devam edeyim mi

8 Kasım 2019 10:57
Uzm. Dr. Ülkü Ayberk
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Öksürük başlayıca bunlara hemen başlanır . Bunu size doktorunuz anlatır. Bu arada grip aşısını yaptıranız iyi olur.

13 Kasım 2019 01:24
AB
Soru Sahibi

Teşekkür ederim kolay gelsin size ☺

13 Kasım 2019 06:33
Uzm. Dr. Ülkü Ayberk
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Öksürürken arkasından kusma olur. Diğer zamanlarda da kusma varsa reflu düşünülür

20 Kasım 2019 21:23