KY
Soru Sahibi
27 Ekim 2019 18:18

Boyun usg raporu

Hocam rica etsem yorumlarmısiniz anlicam sekilde lSayın meslektasim Boyunda submandibüler ,supraklaviküler bölgeler ile anterior ve posterior skalen üçgenler ve supraklaviküler fossalar incelendi. Ciltte kalınlaşma cilt ve ciltaltı yumuşak dokusu ekojenitelerinde normalden sapma izlenmedi Her iki tarafta izlenen kas planları yumuşak dokular simetrik ve normal görünümdedir Troid normal boyuttadir Seyrek hipoeköik mikronoduller izlenmektedir RDUS tetkikte troid kanlanmasi azalmistir Submandibüler bezler normal boyutta ve görünümdedir parotis lojlarinda patolojik oluşum saptanmadi Her iki submandibuler ve juguler sonografik olarak benin karakterde bir kaç lap görüldü Sonuç parankimal triod hastalığı (hashimato) lehinedir. Hocam benim birde troid kan değerlerime bakıldı t 4 t3 anti tpo falan onlar normal değerde Ama benim girtlak kismimda batmalar oluyor igne tarzında kafamı sağa sola çevirince sırt üstü yatarken hocam pskolojikte olabilirmi yoksa bu sonuclarmi onu yapıyor

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Normal bulgular. Şikayetler muhtemelen psikolojik Tiroidde Haschimoto tiroiditi var, önemli değil. Takip edilmesi yeterli. İyi günler

27 Ekim 2019 18:34