DA
Soru Sahibi
28 Mart 2015 17:29

boyun ultrason sonuçları

hocam iyi günler ben ultrason sonuçlarımı yazıcam size .her iki parotist bezi içerisinde en büyüğü 8.5mm lik hipodens görünümler bez içi reaktif lenf nodları lehine yorumlanmıştır Orta hatta tiroid bezinin superioru komşuluğu düzeyinde hyoid kıkırdak seviyesinde yaklaşık olarak 15.5*13.5mmlik kistik yapı izlenmiştir bu görünüm trigolosol kisti temsil edebilir takip değerlendirme sonografik bulgularla beraber gerekirse degerlindirme önerilir .Submandibular glandlar-juguledigastrik seviyelerde multip sayıda soldaen büyüğü 20*10 mm sağda en büyüğü yaklaşık 17.5*9.5mm lik orta servikal zincirler seviyesinde daha küçük boyutlu lenf nodları reaktif lenf nodları düşündürmüştür tedavi sonrası sonografik bulgularla birlikte takip değerlendirme önerilir bunlar hocam şimdi antibiyotik tedavi görüyorum hocam soldaki lenf bezelerim bende küçüklüğümden beri mevcuttu ama şimdi biraz şişme yaptı ve ağrı yapıyor arada sızlıyor ağırması normalmidir şimdiden çok tşkler korkulacak bir sorun varmı hocam saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Güçlü Kaan Beriat
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB , Odyoloji

Korkulacak birşey yok endişe etmeyin. İki ay sonra ultrason kontrolü öneririm.

28 Mart 2015 19:39