AG
Soru Sahibi
17 Aralık 2019 20:28

Boyun fıtığı

Merhaba boynumun sol tarafında ağrı ve hareket kısıtlılığı şikayetiyle gittiğim hastanede çekilen mr sonucum Tetkik bölgesinde izlenen vertebra korpus yükseklikleri ve kemik yapıların sinyal homojenizasyonu normaldir. Servikal aks düzleşmiştir. C4-5 ve C5-6 disklerinde hafif santral posterior protrüzyon izlenmekte olup anterior subaraknoid mesafe parsiyel obliteredir .Spinal kord basısı izlenmemiştir. Tetkik bölgesinde izlenen intervertebral disk aralıkları ve bu aralıklardaki disklerin yapı ve lokalizasyonu normaldir. Spinal kanal kalibrasyonu normaldir. Spinal kordun iç sinyal dağılımı homojen ve normaldir. Paraspinal bölge yumuşak dokuları normaldir. Şeklindedir.Doktorum fıtık olduğumu ve fizik tedaviye başlamam gerektiğini söyledi. Bu durumdaki fıtığın ameliyatsız düzelmesi mümkün müdür? Şimdiden teşekkür ederim. (İsterseniz mr görüntüsünü e posta yoluyla paylaşabilirim)

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ahmet İnanır
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon , Algoloji (Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon)

FITIK ameliyata gerek kalmadan düzeliyor... Ameliyat FITIĞI iyileştiren bir yöntem değildir.

17 Aralık 2019 20:33