AO
Soru Sahibi
23 Eylül 2019 11:20

BOYUN FITIĞI

İYİ GÜNLER HOCAM ANNEMİN 1 AYDIR kafasını sol tarafa çevirdiğinde belli bi süre sonra KOLUNDA KARINCALAŞMA OLMASINDA DOLAYI ÇEKTİRDİĞİMİZ EMAR SONUÇLARI servical lordoz düzleşmiştir.tüm ıvd' lerde dejenerasyon izlenmiştir. c3-4 diskinde bulging izlenmiştir. c4-5 santralde sağ santrolateralde, c 5-6 santralde sağ santrolateralde oblitera eden kordo bası oluşturan diskoosteofitik protüzyon izlenmiştir. bu düzeyde kanal belirgin daralmıştır. c 6-7 santralde subaraknoid mesafeyi oblitere den protüzyon izlenmiştir.Hocam bu sonuçlara göre nasıl bir tedavi öneririsiniz annemin herhangi bi ağrısı bulunmamaktadır.cevabınız için teşekkür edrim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Saliha Karatay
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon , Algoloji (Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon)

Merhaba boyun fıtığı var. Tedavi muayenesine göre düzenlenir. Geçmiş olsun

2 Ekim 2019 15:00