BE
Soru Sahibi
31 Temmuz 2019 18:16

Boyun fıtığı ve Düzleşmesi

Merhaba doktor bey, kulak çınlaması, sallanma hissi,ense kökünde ağrı yanma uyuşma kola omuzlara gögse yayılan,boynumu az öne eğik tutsam sol kol parmaklara ve ayak bileklerine kadar uyuşma baygınlık hissi şikayetiyle boyun mr çekildi.Sonucum; Servikal lordoz duzlesmistir. C5-6 diskinde geniş tabanlı santral protruzyon izlenmekte olup subaraknoid mesafe daralmıştır C3-4 ve c4-5 diskinde anüler yırtık eşlikli sol parasantral protrüde disk hernisi olup subaraknoid mesafe belirgin daralmis,kordda indentasyona neden olmaktadır.Belirgin kord ve sinir basısı saptanmadı Yasadigim şikayetler için tüm bölümlere gittim birşey cıkmadı bu sonuca gore sebebi bu olabilir mi ve ben bir beyin cerrahına mı yoksa fizik tedavi bölümüne mi gitmeliyim? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim..

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hekimi gerekirse de Beyin Cerrahisi , fazla zaman kaybetmemenizi öneririm ,gecmis olsun dileklerimle

31 Temmuz 2019 21:06
BE
Soru Sahibi

Cevap verdiğiniz için çok tesekkur ederim

1 Ağustos 2019 01:19
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Sağolun, en kısa zamanda sağlığınıza kavuşmanızı dilerim , iyi günler

1 Ağustos 2019 09:34