KP
Soru Sahibi
4 Ocak 2018 23:14

Boyun fıtığı mr yi değerlendirir misiniz

Hocam mr degerlendirir misiniz C5-6 intervertebral diskinde Sol foraminal geniş tabanlı protüzyon izlemekten olup Sol nöral foramen obliteredir bu duzeyde anterior subaraknoid mesafede orta kesimin solunda hafif oranda silinmiştir ancak Spinal kord içerisinde belirgin hiperintens myelomalazik degisiklik saptanmamistir

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ahmet İnanır
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon , Algoloji (Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon)

Sevgili Poyraz bey, ameliyat gerektiğini düşündürtmüyor. Ancak mutlaka egzersiz ve uzman bakımı gerekiyor. Geçmiş olsun

6 Ocak 2018 15:52