TF
Soru Sahibi
1 Ocak 2015 22:46

Boyun düzleşmesi

Hocam merhabalar, duşta ense ve boyun bölgeme sıcak su tutuyorum. Fakat duştan sonra başım bir iki saat fırıl fırıl dönüyor. Oysa boyun düzleşmesi ve ağrılarım için bu tavsiye edilmişti. Açıkçası çok daha fazla baş dönmesi oluyor bu uygulamadan sonra. Ne tavsiye edersiniz. Bu durum nedir ?

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

baş dönmesi için nöroloji ve k.b.b doktorlarına muayene olmanızı öneririm, sonrasında fizik tedavi doktorunun uygun göreceği takdirde baş dönmesi rehabilitasyonu ve boyuna fizik tedavi alabilirsiniz, ayrıca boyun çevresi kaslara kas içi iğneleme (kuru iğneleme) ve başdönmesi boyun ağrısı açısından nöral terapi uygulamalarından belirgin fayda görebilirsiniz, pozisyonla olan baş dönmeniz olduğu için şu an baş dönmenizi tetikleyen egzersizlerden kaçınmanızda fayda var, saygılarımla.

2 Ocak 2015 09:13
TF
Soru Sahibi

Tesekkurler hocam.

2 Ocak 2015 09:38
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

rica ederim, geçmiş olsun

2 Ocak 2015 10:28