kg
Soru Sahibi
28 Ağustos 2014 18:48

boy uzunluğu

Merhabalar umarım rahatsız etmiyorum ve doğru yere soruyorumdur konuyu da kemik erimesi yaptım doldurmam gerekiyordu , ben 16 yaşındayım 1.65 cm boyum vrupa kilom 50 kg bu yaşımdan sonra biliyorum çok fazla değil ama yinede 20 yaşına kadar küçük te olsa boy uzaması oluyor, bunun için ben başladım ve kararlı birisiyim 4 yıl boyunca kesintisiz her sabah süt öğle saatlerinde maden suyu ( meyvesiz sade kalsiyum ve demir bakımından zengin olduğu için) ve yatarken yoğurt yiyerek 4 yıl düzenli birşeykilde dev ederse en azından 4 yılda 5 cm uzar mı. ve sizin bildiğinız öneriniz bi yaştan sonra boy uzaması için en etkili besinler nelerdir. çok teşekkür ederim :)

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Öncelikle 1.65 iyi bir boy çok kafanıza takıp aşırı şeylere kaçmayın, evet daha uzar, barfiks demirinde asılma hareketinin faydası olur, maden suyu tercihinde çok sodyum içerenlerden kaçınmanızda fayda olabilir , eğer 1 den fazla içiyorsanız, yeşil sebzeler ve balık yağı , balığın kendisi olsa daha iyi olur gıda takviyesi açısından önemlidir.

29 Ağustos 2014 08:47