YS
Soru Sahibi
11 Eylül 2020 21:47

boy uzaması

merhaba hocam biraz alakasız ve saçma olucak ama ben boyumu 3.4 aydır eczanede olcuyorum hep aynı cıkıyor bi değişiklik yok ama kendimi nedense uzamıs hissediyorum eskisine göre her zaman uzuyorum sanki bide hocam boyumun olcusunden hayla tam emin degilim eczanede https://images.app.goo.gl/234yEb6Uv6fwrdxz6 su scala ile ölçtüğümde ayakkabı ile 1.79 cıkıyorum ayakkabıszı 1.76 cıkıyorum ama herkes 1.80 üstü oldugumu soyluyor lazer cihazında filan 1.82 cıkıyorum ayakkabı ile sizce hangisi dogrudur bide uzamam durmusmudur.

1 cevap
Cevaplar (1)

Sevgili Yıldırım! Ayakkabı ile ölçüm doğru bir ölçüm değil. Boy uzaması 20 li yaşlarda artık son buluyor. 1.76 cm de iyi bir boy sayılır. En doğru ölçüm. Yalın ayak olarak topuklar, kalça, omuzlar ve baş arkada duvara veya ölçüm aletine değer vaziyette, başın tepe noktasından yapılır. Sağlıcakla.

12 Eylül 2020 01:36