ÇG
Soru Sahibi
30 Mayıs 2017 14:50

Boy ne kadar uzar

Merhaba 14 yaşındayım 158 boyundadır 14 yaşında adet gördüm ve boyun ne kadar uzayabilir? Annemin boyu 156 babamın 166

1 cevap
Cevaplar (1)

16 yaşınıza kadar boy uzaması hızı azalarak devam edecek. Sonrasında daha da azalarak 18-20 li yaşlarda boy uzaması tamamen yetişkin boya erişeceksiniz. Devamında da yaşlanma ile beraber boy kısalmaları olacak. Sağlıklı beslenir, iyi uyku, sağlığa zararlı şeylerden uzak durursanız ve spor yaparsanız boyunuz 165 cm lerin üzerine çıkabilir. Sağlıcakla

30 Mayıs 2017 15:42