AE
Soru Sahibi
14 Mart 2017 18:03

Boy Kısalığı

Hocam iyi günler ben 12 yaşımda adet oldum şuan daha yeni 17 yaşıma girdim annem 1.64 babam 1.80 ben 1.60 ım daha uzun olmam gerekmiyor muydu kardeşlerim de çok uzun bu duruma çok üzülüyorum bu saatten sonra ne yapsam boyum uzar bir hormon varmış boy uzatan ondan yaptırsam ve bacak egzersizi yapsam uzar mı ne yapmalıyım kısa kalmak istemiyorum hiç mi uzamam

1 cevap
Cevaplar (1)

Türk kadınlarının genelde boyları diğer ırklara göre daha kısa. Bu genetik olmasına karşın beslenme, spor ve sağlıklı yaşam boy uzamasında etkili. Kız çocuklarında 16 yaşından sonra boy uzaması yavaşlar ve 18 li yaşlardan sonrada durur. Bence anne ve baban la karşılaştırıldığında boyunuz kısa görünse de Türk genç kızları için fena bir boy değil. Kim ne ilaç tavsiye ederse sakın sakın kullanma. Boyunu kafana takmak yerine sağlıklı yaşamı yani spor ve egzersizi bir hayat tarzı haline getirin. 1.60 cm boy için ideal kiloda olduğunuzda aslında boyun çok önemli olmadığını göreceksin. Bu yaşlarda 1.60 cm boy için 52 kg üzerine çıkma daha fit ve uzun görüneceksiniz. Kilo alırsanız işte o zaman boy kısalığı sizin için sorun olacaktır. 1.60 boyunda fit ve çok güzel görünen çok sayıda bayan var. Rahat olun ve endişe etmeyin. Sadece kilo almamak için spor ve sağlıklı beslenmeyi öneririz. Sağlıcakla

15 Mayıs 2017 12:04