Es
Soru Sahibi
13 Kasım 2016 23:50

Boy kısalığı

Merhabalar benim 23/04/2004 doğumlu bir oğlum var boyu 150 kilosu 40kg boyunun arkadaşlarından kısa olmasından şikayetçi yaşına göre boyu kısamı bir uzmandan yardım almalımıyım.yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Mehmet Boyraz
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Boy ve kilo yaşıtlarına göre yüzde 25 persentilde yani normalin hafif altında. Eğer ergenlik bulguları da başladıysa ve yılık büyüme hızı da düşükse, boy açısından bir çocuk endokrinoloji doktoruna görünmenizde fayda var.

28 Aralık 2016 11:08