.B
Soru Sahibi
29 Mayıs 2021 01:26

Boğazda Takılma Hissi

Hocam merhaba benim boğazımda neredeyse 1 senedir yutkunurken takılma hissi vardı KBB ye gittim birinde sadece Laringoskopi yapıldı yumuşak doku hassasiyeti gibi bir şey denmişti ama geçmedi 1 ay öncede başka bir doktora gittim bazı kan testleri yapıldı enfeksiyon yok dendi ve Laringoskopi ile bakıldı bizim açımızdan sıkıntı görünmüyor dendi. Ses kısıklığı ve öksürüğüm yok dilimin üstü sürekli sarı.  Bir de reflü var dahiliye ilaç verdi. Sigara, alkol kullanmıyorum. Sol bademcikten sonraki kısımda bazı şişlikler var. Bir de dilimin bittiği yerde (bademcikten önceki yerle arasında perde gibi olan yer) orada yara gibi ağrılı oluşumlar var. Birde kulağımda çınlama ve dolgunluk hissi başladı. Sizce neden kaynaklanabilir bunlar ? tekrar muayene olmalımıyım yoksa geçer mi? Boyun usg veya baryumlu film yapılmalı mı? Kandaki Referans Dışı Değerler Şunlar: EO%   0.50 EO#    0.03 RDW    35.20%

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. İrfan Gözübüyük
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Merhaba, Geçmiş olsun. Boğazda takıntı hissinin en sık üç sebebi var. Kaygı, reflü ve kansızlık. Muayene ederek karar vermek gerekir.

29 Mayıs 2021 07:57