EC
Soru Sahibi
7 Ağustos 2013 14:40

Boğaz agrısı

Hocam iyi Günler. Yaşım 33, sigarayı bırakalı 5 yıl oldu. Ara ara 10 yıl, 3 günde 1 paket sigara içtim. Fakat bir zamandır sabahları yoğun kahverengi balgam gelmekte, birde sabahları ağzımdan taze kan geldiğini görüyorum. Göğüs hastalıklarına başvurdum Film, Solunum testi yapıldı temiz çıktı. Birde KBB'ye görün dedi. Bende KBB 'ye göründüm BT sinus filmi çekildi, burnumun bir tarafında kalınlaşma olduğunu ameliyat olmamı söyledi, kan gelmesi belki bundan olabileceğini söyledi. Fakat bu beni pek tatmin etmedi. Sabahları kanı gördüğümde dünyam kararıyor, ayrıca PA hastasıyım. Boğazımda sanki bir şey takılmış hissi var. Trioid için bir kaç yıl önce ultrason ve kan testi yaptırdım normal çıktı. Şunu da belirteyim ki soğuk bir şey yiyip içemiyorum. Yediğim veya içtiğim zaman boğazım sanki şişmiş gibi birde kanın bu yüzden olduğu hissi geliyor. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Müge Özçelik Korkmaz
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

balgamla karışık kan gelmesi sinus enfeksiyonundan burun içinde ki küçük kanamalardan olabilir. endişe etmenizi gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum. göğüs hastalıkları açısından bir problem saptanmamışsa sinus tomografinizde de ciddi bir bulgu yoksa endişelenmeyin. takılma hissi ve ağrı reflüye bağlı olabilir

21 Ağustos 2013 10:39