AM
Soru Sahibi
29 Ağustos 2015 00:18

böbrekte hipoplazi

Merhabalar hocam.Kardeşim 10 yaşında bir erkek çocuğu ve idrarında protein saptandı.Bugün çekilen ultrason sonucunda ise sağ böbreği 81 mm sol böbreği ise 100 mm olarak ölçüldü.Sonuca göre bizden pazartesi gününe 24 saatlik idrar ve perşembe günü ilaçlı film istediler.Bu durumun sebebi nedir ? Tehlikeli midir ? Tedavisi nedir ? Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. F. Lale Sever
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Melike Hanım, Verdiğiniz bilgi ile hiçbir yorum yapmak mümkün değildir. tetkikler tamamlanınca doktorunuz size açıklama yapacaktır. Selamlarımla.

31 Ağustos 2015 21:45