CS
Soru Sahibi
11 Nisan 2018 16:49

Böbrek yetmezliği varmi

Hocam 1 aya yakındır nefes yetmemesi sorunu yasadim.drum tansiyon ilacını değiştirdi şuan tansiyonum normal.seker 3 ayluk ölçüm 7.69..eritrosit 7... lökosit 166..kalsiyum oksalat 1. yassı epitel 6...protein negatif..ph 5.5...leu+3 large...urobilinkjen normal..Bld +drace..negatif.....keton negatif.idrarda ureme yok..antipiyotik kullanmalimiyim....kanım..keratin.1.18...cpr 1.36 ..gfrd 54.29 sorun nedir acaba.istahszlik halsizluk yeme bozukluğu oldu..annem diyaliz hastasiydi korkuyorum..1ay önceki kreatinin 0.79

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Akçay
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

GEÇMİŞ OLSUN. 3 AYLIK ŞEKER ORTALAMASI YÜKSEK. SİZİN İÇİN 6,5 ALTINDA OLMALI. KREATİNİN DÜZEYİNİZ SON 1 AYDA ARTMIŞ. BÖBREKTE PROBLEM OLABİLİR. 24 SAATLİK İDRAR TOPLAYARAK YENİDEN DEĞERLENDİRİLMELİ.

13 Nisan 2018 12:51