ŞÖ
Soru Sahibi
15 Mart 2021 09:50

Böbrek taşı

Meraba hocam 4 yaşındaki oğlumun Sol böbrekte 13mm taşı vardı kapalı yöntemle kırdırdık taşı analiz ettirdik kalsiyum oksalat taşı 2 ay sonra nefroloji doktorumuza gittik bizden bazı tetkikler istedi kanda kalsiyum kreatinin değerlerimiz ve parathormonun değerimiz normal çıktı ultrason dada milimetrik çok küçük herhangi bir girişime gerek duyulmayan taş parçası olduğu görüldü kendiliğinden düşü eği söylendi spot idrarda bir kaç tahlil yapıldı sonuçları 15 günü geçkin çıktı . Oksalat 30 referens aralığı.3.36 oksalat kreatinin 57.62 referans 0 _64 sitrat 134.4 sitrat kreatinin *** *** ** referans 0.176 kreatinin 63 kalsiyum spot 8.49 kalsiyum kreatinin 0.13 referans 0.20 doktorumuza ulaşmamız 15 gün var daha ufakta olsa rica etsem bilgilendirme yapabilirmisiniz tedirgin olduk oksalat yüksekliğinden başka tetkikler de gereklim idir ciddi bir metabolik bir hastalık olabilirmi çocuğumun gelişmesinde kilo alımında hiçbir sıkıntı yok 6 ay önce bt tomografide taş dışında karaciğer safra hepsi normal çıkmıştı şimidedn çok teşekkür ederim zamanınızı aldım kusura bakmayın

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mustafa Bak
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nefrolojisi

Takipli hastasınız. Sonuçlarınızın değerlendirilmesine acil ihtiyaç yok. 15 gün sonra sizi takip eden hekiminizle görüşmeniz uygun olur. Geçmiş olsun.

15 Mart 2021 12:58