KK
Soru Sahibi
2 Mart 2017 10:02

BÖBREK REFLÜSÜ

MERHABA ÜNAL HOCAM.BENİM 3.5 YAŞINDA BİR KIZIM VAR.SAĞ BÖBREGİNDE 4. DERECE REFLÜSÜ VAR.YAKLAŞIK 1 SENE ÖNCE ENJEKSİYON YÖNTEMİYLE KAPALI AMELİYAT YAPTIRDIM.AMA DÜZELMEDİ 2.KEZ KAPALI AMELİYAT İÇİN GİTTİGİMİZDE KAPALI YÖNTEMLE DÜZELMEYECEGİNİ AÇIK AMELİYAT YAPTIRMAM GEREKTİGİNİ SÖYLEDİLER.BENDE SİZİN FİKRİNİZİ ALMAK İSTİYORUM.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ünal Zorludemir
Çocuk Cerrahisi , Çocuk Ürolojisi

Sayın Kadir Kar, öncelikle geçmiş olsun diyorum. Enjeksiyon yöntemi genelde 3 kereye kadar denenebilir. Ancak buna hastanın klinik seyri, film bulguları ve diğer tetkiklerle karar vermek doğrudur. Bu nedenle, doktorunuzun size söylediğinin doğru ya da yanlış olduğu hakkında bir yorumda bulunmam yanlış olur. Saplıklı günler dileğimle.

2 Mart 2017 10:55