UF
Soru Sahibi
20 Aralık 2017 21:18

Bobrek rahatsızlığı

Merhaba benim sorum şu bundan tam 15 yıl önce dtpa renal sindigrafi sonuç total böbrek fonksiyonuna sol böbrek %71 sağ böbrek %29 oranında katkıda bulunmaktadır. Sol böbrek pervikalixiel ektazi ve staz izlenmistir.ekskresyonu uzamistir.sağ böbrek perfuzyonu ve konstrasyonu azalmış.normalden küçük ekskresyonu uzamistir. Öyle bır sonuç var elimde fakat 15 yıl önce yapılmış ve birdaha hiç yapılmadı ve sürekli her ay nerdeyse idrar yolu enfeksiyonu gecirmekteyim bu sonuç nedemek ve nasıl bır yol almalıyım şimdiden teşekkür ederim ..

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kadri Yamaç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Merhaba, Ben Hematoloji, yani Kan Hastalıkları uzmanıyım. Sizin sorunuz sanırım "Nefroloji" ile ilgili. O arkadaşlara danışmanızı öneririm. Geçmiş olsun.

27 Aralık 2017 21:38