ÖL
Soru Sahibi
11 Şubat 2020 14:24

Biyotinidaz eksikliği

27 günlük bebeğümizden Sağlık ocağından alınan ilk topuk kan sonucu 57 ikincisi 78 çıktı Ama elden alınan kan tahlili sonucunda ise L 3.83 referans değeri 4.2 /12.8 topuk kanı normal değerde çıkarken kan tahlili sonucu normal değerin sanırım biraz altında bu durumda ne yapmammızı önerirsiniz.teşekkürler

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Mehmet Keskin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

3.5 ün üstünü normal kabul ederiz.

9 Mart 2020 01:46
ÖL
Soru Sahibi

27 günlük bebeğümizden Sağlık ocağından alınan ilk topuk kan sonucu 57 ikincisi 78 çıktı Ama elden alınan kan tahlili sonucunda ise L 3.83 referans değeri 4.2 /12.8 topuk kanı normal değerde çıkmisti bebeğimiz şu an29 haftalık yeniden biotinidaz değerini kontrol ettirmeye gerek var mı acaba ne yapmammızı önerirsiniz.teşekkürler

4 Ağustos 2020 10:20
Prof. Dr. Mehmet Keskin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Genetik testini yaptırabiliriz. Cuma günü sabah gelebilirsiniz.

9 Ağustos 2020 16:16
ÖL
Soru Sahibi

Öncelikle teşekkür ederim Mehmet Bey Siz Gaziantep üniversitesi nde görev yapıyorsunuz sanırım Ildisindan geleceğiz randevu almak gerekiyormu genetik test yaptırmak için Randevu almak gerekiyorsa sizin adınıza mi alacağız? Teşekkür ederim

9 Ağustos 2020 16:37
Prof. Dr. Mehmet Keskin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Direkt gelebilirsiniz. Sanırım, görüştük.

28 Ağustos 2020 00:26