MD
Soru Sahibi
12 Şubat 2020 02:38

Bitmeyen tartışmalar

Merhaba bir buçuk yıldır evliyim.Eşim ile sürekli tartışıyoruz. Ailesi ile ilgili en ufak bir eleştiriyi bile kabulü yok ya da uygunsuz gördüğüm arkadaşlarına.Çok empati kurdum alttan aldım ama nafile.Artık kendimi yalnız ve değersiz hissediyorum. Bu yaşadıklarımı da kendi ailemden arkadaşlarımdan saklıyorum. Sırf ona karşı önyargılı olmasınlar, beni etkileyip evliliğim zarar görmesin diye. Ama bu son tartışmadan sonra çocuk gibi yataktan çıkıp salona uyumaya gitti. Hatayı nerde yapıyorum gerçekten anlayamıyorum.Gayet sakin derdimi anlatıyorum ama anlamıyor bir türlü .Sevdiğini söylüyor buna inanıyorum ama seven üzebilir mi diye düşünüyorum sonra kendimi yiyorum.Şu anda o salonda uzanmış uyuyor ben de odada uykusu kaçmış bir şekilde. Nerde yanlış yapıyorum acaba bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

3 cevap
Cevaplar (3)

Merhaba Deniz, tabii nerelerde yanlış yaptığınızı bu verdiğiniz kısacık bilgi ile söylemek mümkün değil takdir edersiniz ki. Ama hemen şunu söyleyebilirim, evlilikte her iki tarafın da eşinin ailesi ile ilgili eleştiri yapmaması lazım. Siz artık bir takımsınız. Takımın bir parçasının diğer parçasının değiştiremeyeceği bir durum ile ilgili eleştiri yapması sıkıntı yaratır takım uyumunda. Tabii arkadaşlarını neden uygunsuz görüyorsunuz, bakmak lazım. Yataktan gitmek çok yanlış elbette. Önerim sıkıntılar kronikleşmeden profesyonel yardım almanız. Doğru iletişmeyi öğrenmek evliliğin sağlıklı devamı için çok önemlidir. Umarım artık geri dönmüştür eşiniz yanınıza.

14 Şubat 2020 22:27
MD
Soru Sahibi

Hayır dönmedi ben istemiyorum gelmesini. Sanırım biz takım olamadık. Başaramadık. Ailesi olayına gelince bana karşı hak etmediğim davranışları oldu. Eşime anlatma sebebim ise belki korur diye idi. Ben onun için yaşadığım şehri değiştirdim dolayısıyla ailemden uzak bir şehre yerleştim yeni iş ortamına geldim. Evlilik zaten başlı başına radikal bir karardı benim için. Her alanda yeni idi yani. Bu fedakarlık değil mi daha yazamadığım kaç fedakarlık belki. Kaç gecedir uyuyamıyorum. Bu iş hayatıma da yansıyor dolayısıyla. Evet profesyonel yardım almak istiyorum tabi

14 Şubat 2020 23:52

Sevgili Deniz, iletişiminiz belli ki çok sıkıntılı. "Fedakarlık" zaten başlı başına bir terapi konusu. Her fedakarlık bir karşılık beklentisi oluşturur. O karşılık da istediğimiz gibi gelmediğinde hayal kırıklığı bizi çok sarsar. Siz de mutlak mutlu bir yuva dileğiyle yapmışsınızdır fedakarlıklarınızı, ama dediğim gibi her fedakarlığın karşılığı sizin arzu ettiğiniz, hakkettiğiniz gibi olmuyor. Yakınınızda bulunan bir meslektaşıma başvurmanızı öneririm. Benimle çalışmak isterseniz, kontakt detaylarım sitede var. Öfke sizi örselemesin, hep aklınızı önde tutun. Biran önce yüzünüzün tekrar gülmesi dileğiyle

15 Şubat 2020 23:01
MD
Soru Sahibi

Eşim size yazdığım son mesajdan sonra yanıma gelip tekrar barışmamız için gönlümü almaya çalıştı ve özür diledi. Ben de beraber evlilik terapistine gitmek koşuluyla barıştım onunla. En yakın zamanda terapiste beraber gidip anlaşmazlıkları gidermenin bir yolunu buluruz inşallah. 3. ve 4. kişiler olmasa her şey yolunda aslında . Size de teşekkür ederim mesajlarıma cevap verdiğiniz için . Sevgiyle kalın

16 Şubat 2020 22:03

Çok sevindim. En doğrusu böyle dönemlerde profesyonel destek almak. 3. ve 4. kişilerle ilişkinizi nasıl yöneteceğinizi de öğreneceksiniz bu süreçte. İyilikler olsun. Sevgiler

17 Şubat 2020 22:39