ÜM
Soru Sahibi
9 Ocak 2021 16:54

Bir sorum olacak

Hocam benim sorum şu olacak 5 sene öncesinde rahim duvarinda kalinlasma var denildi ilacla gördügüm tedaviden ancak 6 sy sonuc aliyorum daha sonra yine ayni durum oluyor kanama cağalıyor akabinde parca aliniyor kan değerlerim düşüyor kan takiliyor sorun her sene tekrarliyor pataloji sonucum henüz cikmadi kanama yine devam ediyor duphaston ilac verildi kanama 6 gün olmasina rağmen kesilmedi ne yapmam gerekiyor nasil bir yol izlemem lazım tekrar teşekkür ederim sorumu cevaplarsaniz sevinirim

3 cevap
Cevaplar (3)
Op. Dr. Mehmet Ak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Muayenede belli olur kalinma sebebi polip gibi nedenlerse ameliyat gerekir

9 Ocak 2021 17:00
ÜM
Soru Sahibi

Hocam *** *** ** patoloji sonucumda basit atipisiz endometrial hiperplazi +endometrial polip p /c Tanı:az miktarda ödemli endometrial stroma ve inaktif endometeial glandlar.p/c yaziyor bana bunun acilimini yaparmisiniz acaba bende her sene tekrarlayan kanamanin sonucu bu poliplermi buna göre ameliyat olmam gerekirmi bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine size yaziyorum tekrar teşekkür ederim

10 Ocak 2021 11:27
Op. Dr. Mehmet Ak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Evet polip ve rahim duvari kalinlasmasi var histereskopi amleiyati olmaniz gerekir

10 Ocak 2021 12:32
ÜM
Soru Sahibi

Hocam meraba patoloji sonucum cıkti lakin randevulariniz dolu sonucta klinik bulgu A.U.K. Tanı .Gestagen etkisinde endometrium .karma kanülle probe küretaj yaziyor bu nedir acaba bilgi verirseniz sevinirim randevunuz acılır acılmazda muaneye geleceğim

19 Ocak 2021 13:32
Op. Dr. Mehmet Ak
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kullanidigniz progesteron haplarinin etkisinde gelmis

19 Ocak 2021 17:18