YG
Soru Sahibi
24 Nisan 2021 18:57

Biontech aşısı

Merhaba hocam 29 haftalık hamileyim biontech aşısı çıktı yaptırmalı mıyım? Kronik hastalığım yok yaşım 24 görüşünüzü almak istedim teşekkür ediyorum

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba 29 haftalık oldukça ileri bir gebelik. Aşı yaptırmanız sizin tercihiniz. Henüz kesin sonuçlar çıkmadı ama Biontech mRNA aşısı olduğundan DNA’ya bir etkisi olmaz. Covid olmak daha tehlikeli olabilir. Size nasıl bu aşı sırası geldi? genelde üreme çağında olan kadınlara sıra gelmiyor! Başka bir rahatsızlığınınız mı var? İş dolayısıyla mı? Anlamadım. Eğer hasta iseniz primer hekiminizle götüşün, meslek dolayısıyla ise ben olsaydım yaptırırdım.

25 Nisan 2021 17:02
YG
Soru Sahibi

Hayır hocam hasta değilim , iş dolayısı ile de değil. Eşim yurtdışında görev yapıyor ve çalıştığı kuruma kayıt olmuş orası sayesinde çıktı aşı, hastalık ve meslek olmadığı için yaptırmama kararını mi almalıyım?

25 Nisan 2021 17:40

Sizin kararınız, ben olsaydım yaptırırdım

25 Nisan 2021 18:37