kh
Soru Sahibi
13 Aralık 2016 22:14

bilateral mamografi incelemesinde

Merhaba ben 40 yaşındayım dört çocuk emzirdim ailede meme kanseri yok bugün mamografi raporumda şu bilgiler doğrultusunda doktorum 6 ay sonra tekrar gelmemi istedi. her iki memede lipomatö ağırlıklı liposkleroze paterndedir. sağ meme MLO pozisyonda retroareolar alanda izlenen CC poziyonda dağılmış net tanımlanamayan 5 mm çaplı asimetrik opasite mevcutttur.her iki meme lipomatö ağırlıklı liposkleroze paterndedir. her iki memede dağınık yerleşimli birkaç adet makrokalsifikasyon izlendi yazmaktadır. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Adnan Bulut
Genel Cerrahi

Hanife hanım bu mamografi bulguları normal gibi gözüküyor meme usg ile teyid edip değerlendirilmesi uygun olur saygı ile

14 Aralık 2016 15:43