tz
Soru Sahibi
6 Aralık 2016 21:25

Beyin sapında tıkanıklık

Hocam merhabalar benim babam 57 yaşında yaklaşık 20 gün önce bypsass oldu ama kendinr gelememişti tahlilleri hep temiz çıkıyordu en sonunda mr ında bir tıkanıklık buldular beyin sapında,bunun da ameliyat sonrası değil daha önceden olan bir şey dediler. Babamın bağırsağınds bir yara olduğu için kanaması oluyor ateşi yükseliyor enfeksiyon kaynaklı deniliyor antiviral alınıyor kansızlık uyku yapıyor deniliyor. Bu yüzden nöroloji polikinliğine sevk edilmiyot vücut toplanmadan. Babam yattığı yerden eliyle yüzünü kaşıyor doğrulmaya çalışıyor ayak ayak üstüne atabiliyor soru sorduğumuzda cevap verebiliyor bilinci yerinde hafızasında bir sorun yok. Acaba kanamasının ve ateşinin önüne geçildiği takdirde bu tıkanıklığa nasıl çözüm bulunabilir? Daha öncesi bi tıkanıklık dendiği için bundan önce hiçbir hayati fonksiyonlarını engellememişti belirtisi bile yoktu. Durum sizce nedir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Bahattin Uçar
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Tıbbi bilgiler olmadan sizin anlattıklarınızla sağlıklı bir bilgi verilemez . Babanızın yattığı yerdeki doktorlarla görüşmeniz daha doğru olur.

7 Aralık 2016 15:25