ÖE
Soru Sahibi
20 Aralık 2018 22:09

Beyin kanseri

Hocam mrb babam 73 yasinda beyin ameliyatini 19 ekimde oldu.sonuc gbm4 cikti.8 kasimda isin tedavisine basladik 2 gun sonra bitecek.ayni zamanda temomid ilacida kullaniyoruz 9 kasimda basladik kullanmaya 42 sonunda 1 ay ara verecegiz.hocam babamda bikac gun once sol elinde uyusma ve halusinasyon gormeye basladi.kodexa 4 mg gunduz 2mg gece kullanmaya basladik.halusinasyonlari gecti ama elindeki uyusukluk devam ediyor.bunun sebebi beyin odemimi yoksa tekrar nuks mu oldu tedavi devam ederken nuks olurmu.bu beyin odemiyse tamamen gecmesi icin ne yapmsliyiz.tomografi 1.5 ay sonra cekilcek.kodexa kullanmaya devam mi edelim.kodexa uyusuklugu gecirirmi.tskler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cüneyt Ulutin
Radyasyon Onkolojisi

Bu durumu ayırt etmek oldukça zordur. Pseudoprogresyon (yalancı ilerleme) olarak da yapılan tetkikler sonuç verebilir. Uyuşma için gabapentin uygulanabilir. Geçmiş olsun

20 Aralık 2018 22:31