kM
Soru Sahibi
6 Eylül 2017 23:06

Beyin kanaması sonucu

Hocam merhablar 10 yaşında kızım 1 mayısda trafik kazasında beyin kanaması geçirdi 25 gün yoğun bakımda 1 ayda hastanede kaldı sonra taburcu olduk şimdi fizik tedavi görüyor konuşmaya dün başladı beyinden ameliyat etmediler en son 27/08/2017 tarihli emar SONUCUNDA ( 3. ve lateral ventriküllerde genişleme izlenmiştir hemisferik kortikal sulkuslarda derinleşme izlenmiştir sağda frontal bölgede BOS mesafesi 6mmye solda ise 8mm genişlemiş olup subdural koleksiyon söz konusudur kospus kallozum süperiora deplese yapıdadır gradient serilerde kranial parankimde multipi mezensefalonda sağ sebral pedinkülde, kapsüla interna posterior kruslarda, 3. ventrikül komşuluğunda her iki frontalde vertekste frontal ve parietal bölgede multipi intraparankimal hemoroji ile uyumlu olabilecek milimetrik hipointens alanlar gözlenmiştir her iki mastoid sellülerde aerasyon kaybı ve ödem enfeksiyon ile uyumludur ) HOCAM BU emarın sonucu filimde bende var size göstermek istiyorum yüksek ihtisas hast beyin cerrahi dok. bir şey yok dediler hatta kontrol olarakta 3 ay sonraya gün verdiler beynin sağ tarafında bir sıvı birikimi var dediler buda önemli değil dediler yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler tel *** *** **

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kudret Türeyen
Beyin ve Sinir Cerrahisi

Muhammet bey Hastayı ve filmleri incelemeden yorum yapmam doğru olmaz. Geçmiş olsun. Prof Dr Kudret Türeyen

11 Eylül 2017 12:05