ZF
Soru Sahibi
18 Eylül 2017 12:05

Beyin ameliyatı sonrası problemler

Hocam merhaba, Babam GATA da 2014 yılında başarılı bir menengioma tipi beyin tümörü ameliyatı oldu. Tümörün tamamı alındı ve normal hayatına kısa sürede döndü, Ancak bu yıl tümör tekrarladı ve 10 Ağustosta tekrar ameliyat oldu, tümörün büyük bölümü alındı. Ancak ilk ameliyatta olduğu gibi çabuk toparlanamadı. Sürekli baş ağrısı ve halsizlik var. Kan değerlerinin çok düşük olduğu söylendi, beslenmesine dikkat etmesi, demir hapı alması tavsiye edildi.Babam 83 yaşında, ancak bugüne kadar ciddi bir sağlık problemi olmaması nedeniyle bu sıkıntıları kabullenemiyor. 2014 yılında ameliyat öncesi panik atak başlamıştı. O günden beri anti depresan kullanıyor. Ayrıca bir nöbet ilacı ve prostat ilacı kullanıyor. Bunların yanı sıra uyku apnesi hastalığı, işitme ve duyduğunu algılama problemleri de var. Geriatri bölümünün babama faydası olabileceğini, ameliyatları da GATA da yapıldığından yine aynı hastaneyi seçmemizin mantıklı olacağını düşündük. Görüşlerinizi bildirebilirseniz çok seviniriz. Saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Hüseyin Doruk
Dahiliye - İç Hastalıkları , Geriatri

Öncelikle geçmiş olsun. Gülhane Geriatri Bölümüne 182 telefon numarasından randevu alarak gelebilirsiniz. Saygılarımla

18 Eylül 2017 15:21