AK
Soru Sahibi
21 Eylül 2021 02:15

Beta hcg us

Hocam merhabalar size sormak istediğim bir soru vardı. Kız arkadaşım ile yakınlaşmamız oldu. Fakat vajina içerisine penis girmesi gibi olay olmadı. Üstüne zevk suyu gelmiş olabilir. Kızıcaksınız bize belki hocam haklısınız. Bizde sağlık öğrencisiyiz henüz 4. Sınıfız. Hocam arkadaşım düzenli adet gören biri değil fakat bu olay adetinin 15 yada 16 günü oldu ve beklenen tarihten 3 gün ilişkiden 18 gün sonra beta-hcg negatif adet gecikmesinden 8 gün ilişkiden 24 gün sonra beta-hcg negatif çıktı. Kadın doğum uzmanına adet olamadığı için gitti. Ultrasonda SUPRAPUBIK PELVİK USG Mesane konturlanı, duvar kalınlığı ve lümeni normaldir. Uterus normal boyutta olup myometrium ekosu homojendir. Endometrium çift duvar kalınlığı 10.5 mm'dir. Her iki over boyutları normal olup parankimde fizyolojik folliküller mevcuttur. Sağ overde 16 mm çapında ince duvarlı anekoik kistik oluşum izlendi (dominant follikül?). Douglasta 13 mm derinlik veren sıvı izlendi. Hocam bu durumda ne yapmalıyız endemetrium kalınlığı şuan gebelik olmadığını göstermekte fakat geç döllenme olabilirmi yardımınız için çok teşekkür ederim hocam.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Kemal Hükmen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

kısaca endometrıumun normal mukozal yapılanması gebeligi gösteren bir bulgu yada işaret yok rahat olun adeti beklesin kanama olacak

21 Eylül 2021 08:36