SD
Soru Sahibi
21 Ocak 2021 13:52

Beta hcg değeri

Hocam merhabalar benim üç düşük hikayem var malesef hiç kese görmedim. Tüp bebek tedavisi gördüm 6 Ocakta dondurulmuş 4.gün embriyosu transfer edildi. 9. Gün *** *** **.gün *** *** **.gün iste 2103 çıktı beta hcg değerlerim. Korkum var hocam öncekilerdede beta bir süre artıp düşmüştü. Bu artışlar normal mi?

4 cevap
Cevaplar (4)
Op. Dr. Kemal Hükmen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Sorun yok artık udg çekil me zamanı gelmiş dr yardımı alın

21 Ocak 2021 16:45
SD
Soru Sahibi

Hocam bana yardımcı olur musunuz? Doktoruma randevu bulamıyorum bu sürede bilmediğin doktora gittim. Hocam bahsetmiştim ben 6 Ocak’ta transfer oldum. 23 Ocak’ta 0,81 cm kese görüldü sonra kan tahlili istemişti tüp bebek merkezi 25 Ocak’ta hem kan verdim hemde ultrasona girdim doktor kese boyu iyi dedi ama ölçmedi. Hocam sorum şu 23ünde gittiğim doktor bana 4+5 dedi. İki gün sonra gittiğim yani bugün gittiğim 25imde gittiğim doktor bana 5+2 sin dedi tüp bebek merkezi 5+4 hesaplıyoruz dedi benim kafam karmakarışık. Ve yolk kesesi görülmemişti. Korkuyorum hocam boş gebelikten.

26 Ocak 2021 00:10
Op. Dr. Kemal Hükmen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Udg ölçümüne takılmayın Zıra her defasında tarihler 3-5 gün farkla çıkacak kese her gün 0.5-1mm büyür yolk sac kese 15mm ve üzerşnde izlenir ayrıcs hcg artışıda %40ve üzeri devam edşyorsa ixkrnrye devam edin her şey yolunda demektir

26 Ocak 2021 08:48
SD
Soru Sahibi

Beta hcg 20 ocakta 2103 tü bugün değer yani 6 gün sonra *** *** **çıktı. Ama progesteron 6,85 çok düşük lutinus 100mg kullanıyorum ve haftada bir proluton depot kullandım. Buna rağmen düşük. Tüp bebek merkezi duphaston verdi bugün. sabah akşam kullanmam için. 23ocakta kese boyutu 0.81 cm iken 26 ocakta 0.94 cm çıktı. Yolk kesesi falan görülmedi. Normal mi bu kadar az büyümesi hocam. Progesteron düşük olacağınımı gösteriyor? Progesteron düştükten sonra düşük olacak diye bir durum var mı hocam?

27 Ocak 2021 00:00
Op. Dr. Kemal Hükmen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Hcg bu degerde kesede yolk sac görülürdü hatta embriyo da progesteron degeri çok düşük 4 gün daha takip edin gelişme görülmez ide gebelik kaybı olarak bakmak gerekiyor

27 Ocak 2021 08:16
SD
Soru Sahibi

Hocam dün doktor yolk kesesini ve embriyoyu gördü. Ufak bir kanama olmuştu ama kese ile alakalı değil dediler. Proluton depot ve duphaston kullanıyorum. Tehlike şimdilik yok denile bilir mi hocam? Her şey için teşekkür ediyorum 🙏🏻

28 Ocak 2021 09:19
Op. Dr. Kemal Hükmen
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Takip edelim buna göre yorum yapalım şimdilik iyi durumda

28 Ocak 2021 18:50