KM
Soru Sahibi
3 Eylül 2019 18:30

Bet raporu

Pet-bt raporu serebral ve serebellar gri kortikal alanlarda yas ile uyumlu beklenen duzey ve simetride fdg dagilimi mevcuttur.Subkortikal yapilar normal gorunumdedir.Bas-boyun bolgesinde bileteral submandibuler bolgede, servikal seviye 2A'da birkac adet subsantimetrik yagli hilusu secilen minimal hipermetabolik lenf nodlari dikkat cekmistir(reaktif enflamatuar prosesler)bilateral aksillada yagli hilusu secilen birkac adet lenf nodu patalojik fdg tutulumu saptanmamistir. Akciger parankimi degerlendirildiginde ; her iki akciger parankiminde fdg dagilimi normal fizyolojik sinirlardadir. Karacigerde yaglanmaya bagli diffuz dansite azalmasina eslik eden hafifce heterojen aktivite tutulumu dikkat cekmistir. Dalak ,pankreas ve her iki surrenal glandda fdg dagilimi normal fizyolojik sinirlarda izlenmektedir.Dalak anteriorundamilimetrik boyutlu aksesuar dalak dikkat cekmistir.Mide ve intestinal anslara uyan alanda patolojik fdg tutulumu saptanmamistir.Batin ve pelviste patolojik lenf noduna ait tutulum saptanmamistir.Bilateral inguinal alanda yagli hilusu secilen birkac adet patolojik fdg tutulumu saptanmamistir.(reaktif enflamatuar prosesler) AKSIYEL VE PROSIMAL APENDIKULER ISKELET SISTEMINDE YER YER FOKALLESEN DIFFUZ TARZDA ARTMIS FDG TUTULUMLARI DIKKAT CEKMISTIR.(L4.VERTEBRA SUVMAX:9.57) Inceleme alanina giren diger yerlerde fdg dagilimi normal fizyolojik sinirlarda izlenmektedir.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Mustafa Benekli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Filmleri görmek gerekir. Bir onkoloji uzmanına görünmenizi öneririm. Geçmiş olsun

5 Eylül 2019 15:30
KM
Soru Sahibi

Hematoloji doktoruna gitmistim hocam pet e bakti birsey yok bunda kan hastaligi ile ilgili dedi.suvmax yuksek cikmasi kilodan olabilir mi hematoloji doktoru oyle dedi .beyin sinir cerrahi gorsun belde iltihap olabilir dedi.kilo ile suvmax degeri yuksekligi arasinda iliski dogrumudur hocam yanitlarsaniz memnun olurum kilom 142

5 Eylül 2019 19:32
Prof. Dr. Mustafa Benekli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bir tıbbi Onkoloji uzmanına görünüp öncelikle omurga MR çektirmeniz uygun olur

6 Eylül 2019 11:36