İG
Soru Sahibi
8 Kasım 2021 00:07

Beslenme ile ilgili

Merhaba, Buzddolabım buzluğu ile beraber bozuldu. 2 yaşındaki kızım için tek yemeklik olarak poşetlediğim tüm et, balık ve sebzelerin buzları erimiş. Ama hala soğuklardı . Bende hepsini tekrar dondurdum başka bir buzlukta. Çünkü hepsini atarsam cidden büyük bir israf olacak. Acaba soğuk ortamda çözündüğü için ve besinler erimiş olsalarda hala soğuk oldukları için bu yaptığım doğru sayır mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Eğer ısınma olmamışsa ve soğukluğu muhafazza edilmişse ciddi bir sorun olmaz Ama tamamen çözünmüş ve oda sıcaklığına ulaşmışsa üreme olmuş olabilir Bu durumda iyice pişirilmeden yenilmesi doğru olmaz

8 Kasım 2021 09:37