KS
Soru Sahibi
30 Mayıs 2017 22:01

Beslendikten 2 saat sonra bir parça çıkartması

Merhaba, 5 Aylik bebeğim var. Sütüm olmadığı için formül süt kullanıyorum. Beslendikten 2 bazen 3 saat sonra 1 çorba kaşığı kadar bazen 2 çorba kaşığı kadar çıkartıyor(ekşimik kokulu). Doktorumuz sonrasında AR mama verdi. Aynı şekilde devam ettikten sonra sindirimi daha kolay diye kıvam arttırıcıyla keçi sütlü formül mama vermeye başladım. Şimdi ara sıra çıkartıyor. 2 3 saat sonra çıkartması normal mi? Sindirmiş olması gerekmez mi? Başka bir doktora göstermeli miyim? Az az sık sık mı beslemeliyim? Oğlum çok işrahlı maması bitince ağlıyor 3 saatte bir 5 ölçü yiyiyor. Kilosu 8 boyu71cm

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Deniz Ertem
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

MERHABA, YAZDIĞINIZ MİKTARLARDA ÇIKARTMA CİDDİ BİR PROBLEM DEĞİLDİR. FAZLA MAMA VERMEK DE PROBLEME NEDEN OLABİLİR. BEBEĞİNİZ ANNE SÜTÜ ALMIYORSA GECE BESLENMEYİ AZALTABİLİRSİNİZ GÜNDE 6-7 KEZ BESLENEBİLİR. SAĞLIKLI GÜNLER BEBEĞİNİZLE İLGİLİ YARARLI / BİLİMSEL BİLGİLERE ERİŞMEK İÇİN https://www.facebook.com/ProfDrDenizErtem/?ref=bookmarks

25 Haziran 2017 14:58