KN
Soru Sahibi
23 Mayıs 2021 19:27

Bende kuruluk

Hocam merhaba benim bir benim var toplu iğne başı kadar normal kahverengi bir ben rastgele koluma bakarken o benin üstünde ufak bir deri soyulması gördüm deriyi biraz soydum ve normal ten rengiyle birlikte soyulan deride çok azda olsa kahverengilikte vardı biraz endişelendim benin kanserli olmasından ama bunun öncesinde hiç bana sıkıntı çıkaran bir ben değildi diğerlerine nazaran farklı bir bende değildi büyüme yanma kanama vs yok ve ben 7 aydır roaccutane kullanıyorum kollarımda soyulmalar oluyor kuruluktan dolayı malesef acaba bu benin üstündeki kurulukta roaccutanedan kaynaklanabilir mi hocam

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar Kullandığınız ilaca bağlı vücut kuruluğu ve soyulması sık rastladığımız bir durum. Muhtemelen şikayetiniz buna bağlıdır ama yine de kafamızın rahatlaması için muhakkak bir Dermatoloji uzmanı tarafından değerlendirilmesini, dermatoskopi yapılmasını gerekirse biyopsi yapılmasını tavsiye ederim. O zamana kadar da bölgenin güneşten ve tahrişten uzak tutulması gerekir. Geçmiş olsun.

23 Mayıs 2021 22:00