ÖY
Soru Sahibi
3 Mart 2020 11:04

Belde ağrı

Lomber mr raporu M54.5 BEL AGRISI KONTRASTLI LOMBER SPİNAL MRG TETKİKİ KLINIK BILGI: TEKNIK: SAGITAL VE TRANSVERS T1A, SAGITAL VE TRANSVERS T2A, POSTKONTRAST YAĞ BASKILI TRANSVERS VE SAGITAL T1A, MR KONTRAST MADDESI OLARAK 20 ML GADOLINYUM ŞELATI IÇEREN FLAKON KULLANILMIŞTIR. BULGULAR: LOMBER VERTEBRA KORPUS YÜKSEKLIKLERI VE SINYAL INTENSITELERI NORMALDIR. L4-L5 VE L5-S1 DISK MESAFELERINDE DEJENERATIF SINYAL KAYITLARI, L5-S1 DISK ARALIĞINDA POSTERIORUNDA DARALMA GÖRÜLMEKEDIR. L4-L5 DÜZEYINDE HAFIF DIFFÜZ BULGING GÖRÜLMEKTEDIR. L5-S1 DÜZEYINDE DISK POSTERIOR SANTRAL- SOL PARAMEDIAN YÜZEYINDE GEÇIRILMIŞ OPERASYONA SEKONDER FOKAL MORFOLOJIK DEĞIŞIKLIKLER VE BU ALANDA T2A SERILERDE HETEROJEN HAFIF HIPERINTENS, T1A SERILERDE DISKE YAKIN SINYAL INTENSITESI GÖSTEREN PARAMANYETIK KONTRAST MADDE TATBIKI SONRASI HETEROJEN KONTRASTLANAN GRANÜLASYON DOKULARINI TELKIN EDEN YUMUŞAK DOKU DEĞERLERI GÖRÜLMEKTEDIR. SOL S1 SINIR KÖKÜ ÇEVRESINDE YUMUŞAK DOKULARDA POSTOPERATIF REAKSIYONEL KONTRASTLANMALARI TELKIN EDEN PARAMANYETIK KONTRAST MADDE TATBIKI SONRASI KONTRASTLANMALAR GÖRÜLMEKTEDIR. AYNI ZAMANDA SINIR KÖKÜNDE DE HAFIF VOLÜM ARTIŞI VE KONTRASTLANMA (POSTOPERATIF INFLAMASYON?) DIKKATI ÇEKMIŞTIR. SOL POSTERIOR VERTEBRAL ELEMENLARDA GEÇIRILMIŞ OPERASYONA SEKONDER MORFOLOJIK DEĞIŞIKLIKLER, SOL PARAVERTEBRAL ALANDA OPERASYON TRASESINDE OPERATIF MATERYAL DÖKÜNTÜLERI TELKIN EDEN KONTRASTLI SERIDE METALIK ARTEFAKTA YOL AÇAN HIPOINTENSITELER VE OPERASYON TRASESINDE REAKSIYONEL KONTRASTLANMALAR GÖRÜLMEKTEDIR. AYNI ZAMANDA DISK SOL PARAMEDIAN KESIM KOMŞULUĞUNDA DA MILIMETRIK HIPOINTENS SINYAL KAYDI (OPERATIF MATERYAL DÖKÜNTÜLERI?) DIKKATI ÇEKMIŞTIR. LOMBER FASET EKLEMLERDE HAFIF DEJENERATIF DEĞIŞIKLIKLER GÖRÜLMEKTEDIR. MEDULLA SPINALIS SINYAL INTENSITESI, SANTRAL SPINAL KANAL GENIŞLIĞI VE PARAVERTEBRAL YUMUŞAK DOKU KOMPARTMANLARI NORMALDIR. NÖRAL FORAMENLER

5 cevap
Cevaplar (5)
Uzm. Dr. Yaşar Arslan
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

Sorunuz nedir

3 Mart 2020 19:43
ÖY
Soru Sahibi

Hocam merhaba Ağrım ve uyuşmalarım devam ediyor ne yapılabilir tekrar amaliyat olmam gerekirmi saygılar

4 Mart 2020 09:52
Uzm. Dr. Yaşar Arslan
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

Kesinlikle ameliyat olma durumun daha kotulesir internetten gece 12 e5 kala afsu randevuya girin buradan branslardan algoloji ye 12.00 da tiklayin randevu alin gelin yardimci olalim insaallah.30 sn de doluyor bu yuzden biraz ugrasacaksiniz randevu alirsiniz

4 Mart 2020 21:31
ÖY
Soru Sahibi

Slmn alykm Hocam. Malesef dediğiniz gibi randevu almak çok zor.Benim içinn düşünmüş olduğunuz tedavi epidural enjeksiyon mu?Veya başka hangi tedavi düşünüyorsunuz kısaca bilgi verirseniz ona göre izin yada rapor alacağım saygılar.

16 Mart 2020 14:03
Uzm. Dr. Yaşar Arslan
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

Benim sadece bu enjeksiyon degil daha cesitli enjeksiyonlar yapiyorum ben kortizon yapip agri kesmiyorum ben bu enjeksiyonlarla tedavi edoyorum yani patolojinin duzeltilmesi icin enjeksiyon yapiyoruz

16 Mart 2020 23:27
ÖY
Soru Sahibi

Hocam nerde görev yapıyorsunuz Afsu algoloji de isminizi göremedim.Özel muayenehanenizmi var.Ortalama fiyat ne olur saygılar

17 Mart 2020 13:48
Uzm. Dr. Yaşar Arslan
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

Afsu algolojide tek ben varim ismim yazmiyor

17 Mart 2020 18:48
ÖY
Soru Sahibi

Slmn alyk Hocam tel no versenizde telefonla görüşmemiz mümkün mü acaba

18 Mart 2020 10:56
Uzm. Dr. Yaşar Arslan
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

Aleykumselam *** *** **yirmiiki aksam 7 8 de arayin

20 Mart 2020 11:25