KM
Soru Sahibi
10 Ocak 2014 02:22

Bel Fıtığı ve Spor

Hocam iyi günler . Ben 20 yaşındayım ve kuyruk sokum kemiği üzerinde bel fıtığım var . Bu fıtığı tamamen geçirme şansım var mı ? Tamamen geçirmenin ucuz ve kalıcı bir yöntemi var mı ? Hocam yaşım çok geç spor yapamıyorum mekik şınav çekemiyorum lütfen yardım edin

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Ucuz ve kalıcı derken sana çin malı kuyruk sokumu takmıyacağız sen dikkat edeceksin, ağır kaldırmamaya , fizik tedavi hekiminin önerilerine, eğer kuyruk sokumunda ağrı oluyorsa delikli minderden de fayda görürsün , ayrıca değişik enjeksiyon teknikleri(nöral terapi, proloterapi) çok faydalı sonuçlar verir. Fizik tedavi uygulamalarıda çok faydalı olur yaşın genç olduğu için gerekli prosedür e uyulduğu takdirde tamamen geçebilir tabii MR bulguları ve muayene bulgularını bilmeden kesin konuşamam, geçmiş olsun kardeşim.

10 Ocak 2014 08:36