şe
Soru Sahibi
12 Mayıs 2016 14:01

Bebeklerde uyku problemi

Merhaba Ahmet bey benim 6 aylık bir oğlum var doğduğundan beri uyku problemi yaşıyoruz uykusu geldiğinde çok huzursuzlanıyor ve ağlıyor sallayarak uyutmak zorunda kalıyorum hamakta sallanarak uyuyor sürekli ne yapabilirim bu alışkanlıktan bebeğimi vazgeçirebilmek ve huzurla uyutabilmek için

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Ahmet Şenses
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Merhabalar. Bazi cocuklar icin uykuya gecis oldukca zordur. Sizde bu durumu yorucu davranislarla pekistirince isler cikmaza girebilir. Once uykusunu etkileyen bir saglik sorunu olup olmadigini bir cocuk uzmani muaynesinden gecirin daha sora uyku egitime baslayin. Uyku egitiminin nasil verilecegini kitaplardan yada uzmanlardan ogrenebilrisiniz. Ben ferber yontemini oneririm. Saygilarimla

17 Mayıs 2016 10:03
şe
Soru Sahibi

Teşekkürler ilginiz için umarım başarılı olurum önerinizi deneyeceğim

20 Mayıs 2016 09:50
Uzm. Dr. Ahmet Şenses
Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Karalı ve doğru adım atıldığında değişmeyecek davranış sorunu yoktur. Saygılarımla

23 Mayıs 2016 16:04