şe
Soru Sahibi
2 Aralık 2020 23:21

Bebek Kilosu Hk.

Hocam merhaba, 14 aylık bir kızım var. 2800 gr, 47 cm doğmuştu. Şu anda 9.3 kg ve 72 cm. Doğduğundan beri boyu persentil olarak hep en alt sınırda dedi doktorumuz. Kafası büyük ama. Bunun dışında kan tahlilleri normal, 11 aylık yürümeye başladı. 10- 12 kelimesi var. Sosyal gelişimi, kavraması gayet iyi. Yeme alışkanlıkları da genel olarak iyi. Destek olarak balık yağı vermeyi düşünüyorum. Siz ne tavsiye edersiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mahya Sultan Tosun
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Merhaba, Bir çocuk hep aynı çizgiye paralel gidiyorsa ve hesaplanan büyüme hızı da yeterli ise sorun yoktur. Gelişimi ile ilgili sorunu yok görünüyor Beslenmesinde balık varsa, balık yağı takviyesine gerek yoktur. Hiç balık yediremiyorsanız o zaman balık yağı takviyesi ara ara yapabilirsiniz.

23 Aralık 2020 13:10