uo
Soru Sahibi
17 Nisan 2014 00:54

bebek gelişimi

merhaba hocam kızım 15 haftalık 3000gr 50cm boyunda 35cm kafa çevresi ile doğdu şuan 102 günlük kilosu 6250gr boyu 62cm kafa çevreside 40cm şükür gelişimi iyi gidiyor tek sıkıntımız kusma olayı emdikten sonra kusuyor çok sık olmuyor ama günde 4-5 kez kusuyor annesi 2,5-3 saatte bir anne sütü veriyor çok fışkırır tarzda değil ama bu kusmalar endişelendiriyor beni çok doktora götürdük kusması normal dediler ama yinede sıkıntı yapıyorum ne zaman geçer bu olay yoksa bir hastalık olabilir mi?kusmuğunda sadece beyaz süt var başka bişey yok bir yorum yapabilir misiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Nilüfer Toprakçı
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba Kilo alımı iyi olduğuna ve muayenede birşey saptanmadığına göre endişe etmeyin Bebeklerde 6 aya kadar normal bir reflü görülür. 6 ayda kaybolmazsa tekrar doktora gösterin. Sağlıklı günler dilerim.

17 Nisan 2014 09:57