KR
Soru Sahibi
28 Ocak 2020 12:02

bebeğinde sarılık ve kilo alım azligi

36 haftalık doğum yaptım. bebeğim 2.600 doğdu şimdi 15 günlük sadece 50 gr almış bebeğime kilo nasıl aldıra bilirim ve 15 gündür sarılığı var 13.70 bilirubini nasıl geçer. sürekli emziriyorum ama hala ayni

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Normal bebekler ilk 10-15 günde biraz kilo verip tekrar alırlar. Bu nedenle emzirmeye devam edip düzenli kontrola gitmek gerekir. Bebeklerin bir çoğunda yeni doğan döneminde biraz sarılık olabilir. Nadiren ciddi bir hastalık belirtisi olabilir. Bu nedenle sarılığın da izlenmesi gerekir...

4 Şubat 2020 08:20