DA
Soru Sahibi
4 Aralık 2017 18:11

Bebeğimin uykusu

Merhabalar Nilüfer hanım! Benim kızım şuan 8 aylık. Gündüzleri her seferinde 20~30 dakika 4sefer uyuyor. Uyuduktan sonra bir süre yanımda oluyorum.yanından ayrıldığım zaman 15-20 dakikaya uyanıyor.Geceleri sürekli emziriyorum. Napmalıyım? Uyku sorunu yüzünden işlerimi tam yapamıyorum. Strese giriyorum. İlk çocuğumdur. Psikolojık sorunlar yaşamaya başladım.Tavsiyenizi beklerim. Şimdiden teşekkür ederim. Allah razı olsun!

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Uykusuna bir düzen vermeniz gerekiyor. Bu dönemde gündüz 2 kez uyuması yeterli. Bir öğleden önce, birde öğleden sonra uyumalı. Uyku süreleri biraz daha uzasın. Gece boyunca emziriyorsanız eğer, muhtemelen tam olarak doymuyordur. 8 aylık olması nedeniyle ek besinlere de geçmiş olmanız gerekir. Bebekler çok doymadıkları zaman çok sık uyanırlar ve hep emmek isterler. Eğer ek besinlere başlamadıysanız mutlaka ayına uygun olan ek beslenmesine hemen başlayınız. Bebeğinizin günlük programına biraz yön verip, biyolojik saatini ayarlamasına yardım ediniz. Beslenme saatlerini, uyku saatlerini planlamasına yardım edip, daha kolay büyümesini sağlayabilirsiniz. Bebeğinize sevgiler.

7 Aralık 2017 17:24