11 Aralık 2014 11:38

bebeğimin alerjisi ve bitmeyen gazı

Merhabalar hocam. Benim 10 aylık bebeğim var. 2 aylık olana kadar gaz dahil hiçbir sorunumuz yoktu. 2. aydan sonra huzursuzluk, uykusuzluk başladı. 3 aylıkken alerji testi yapıldı ve süt ve kabuklu yemiş alerjisi çıktı. O günden beri diyete çok dikkat ettim. Şikayetlerimiz bitmedi.Çok doktor gezdik olmadı. bu arada Mardinde öğretmenlik yapıyorum. En son Ankaraya gittik.Alerji dışında bağırsak florasının bozukolduğunu, candida mantarının ürediğini söylediler. 3 aydan beri çok ciddi diyetteyiz. Şeker ve rafine ürünleri, patatesi, pirinci, baklagilleri tamamen hayatımızdan çıkardık.Meyve olaraksadece ekşi elma yiyoruz.Artık çok zorlanıyoruz. Bebeğim sadece sabahları ev yapımı zeytin, ben okuldayken sağdığım süt ve yazdan buzluğa attığım kabakla çorba yiyor. İnanın alerji yapma ihtimali olan herşeyi kestim. Yinde gaz sıkıntısından kurtulamıyoruz.Gece saat başı uyanıyor.Sürekligaz çıkarıyor ama bitmiyor. Bu arada probiyotik(maflor ve biogaiya)kullanıyoruz. En son doktor candida bitse bile probiyotiklein çoğalaması için zamana ihtiyaç olduğunu söyledi.Bu konu ile ilgili sizinde fikrinizi almak istiyorum. Bu şekilde beslenme bebeğimin gelişimini etkiler mi? Bebeğim 2.800 gr, 54 cm doğdu. Şu anda 8 kg,74 cm. Cevabınızı merakla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Vildan Ertekin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Çiğdem hanim Geçmiş 9 sun öncelikle Allerji özellikle besin alerjiler çok zor çocuklarda. Flora da candidate bozuldu ise dahada zor. Imkansiz varsa sizi Atakent acibadem üniversite hastanesine bekliyorum.sgk da geçiyor. Görmeden bir fikir söylemek çok zor.gecmis olsun

11 Aralık 2014 21:35