ÇJ
Soru Sahibi
16 Haziran 2018 21:54

Bebeğimde Pfo

İyi günler doktor hanım şu anda 6,5 aylık olan kızımın 4. Ay kontrolünde doktorumuz derecesi 6/1 olan üfürüm duyarak kardiyoloğa yönlendirdi çekilen eko raporunda yorum :3mm pfo sonuç: hemodinamik olarak stabil kalp 1 yaşında kontrol yazıyor.pfo ve ASD farklı mıdır,pfo kendiliğinden kapanabilir mi,operasyon gerekir mi,kızımın hayatını etkiler mi,bu süreçte nelere dikkat etmeliyiz? Bir anne olarak çok endişeliyim.. Şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Gülendam Koçak
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Kardiyolojisi

Geçmiş olsun PFO ve ASD aynı şey değil. PFO açıklığı da zamanla kapanabilir. Sözkonusu açıklık çok küçük, bebeğinize bir zararı olmaz. İlerde de büyük olasılıkla kapatılmayacaktır Endişe etmeyin

18 Haziran 2018 10:26