İY
Soru Sahibi
19 Kasım 2017 14:16

Bebegim premature ve kusuyor

Hocam merhabalar premature bebegim oldu suanda 32 haftalik bebek 30 haftalik dogdu 15 gundur premature servisinde yatmakta olan bebegim anne sutu arti eaproteinle besleniyor gunde 2 veya 3 kez kusma sorunu oluyor sorun ne olabilir bilgi vermenizi rica ediyorum birde bugun kusmugunda cok az bir miktarda kan vardi cok endiseliyim allah rizasi icin yardim rica ediyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Sibel Kılıçaslan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

bebek solunum cihazına bağlı değil ve sadece beslenme maksatlı kuvözde yatıyorsa kilo aldıkça toparlayacak ve taburcu olasılığı artacaktır,kusmuktaki kan genellikle anne göğüsündeki yaralardan sızan kan ile ilgilidir,ama hastanede yattığı için daha önemli bir durum var mı diye tetkik yapmışlardır merak etmeyin.

20 Kasım 2017 11:28