KT
Soru Sahibi
10 Ağustos 2017 08:40

Bebegim 1 ay kilo almadi

Kizim 4 ay kontrolun de 7 kg idi 5 .ay konrolumuzde de 7.100 cikti bas cevresi 1 boyu ise 0.5 cm once ki aya gore farketmis ek gidaya basladim doktorum gece anne sutu sabah uyandiginda da anne sutu sonra anne sutu ve formul mama dedi bu sekilde basladim motor gelisimi hareketliligi gayet iyi aglayan bir cocuk his degil birde devit 3 yerine vitasanol verdi dohru uygulamami merak ettim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Leyla Yolar
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba Tuba hm.Yazdığınıza göre kızınız 1 ayda 100 gr almış.Gerçi kilosu iyi.Gelişim eğrisine göre 7 kg olması gerekiyor.Ancak az kilo alması az yemeden ,çok hareket etmesinden en önemlisi gizli idrar yolu enfek.dan olabilir.Onun için tam idrar tahlili ve kültürü yaptırın.Geçmiş olsun.

10 Ağustos 2017 09:49