AE
Soru Sahibi
20 Mart 2017 17:42

Bazi kelimeleri cikartamiyorum

Bazi kelimeleri cikartamiyorum ama o kelimeden once baska bir kelime kullanip o cikartamadigim kelimeyi soyliyebiliyorum

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba, yaşınızı ve probleminizi daha detaylı anlatırsanız sizi doğru bilgilendirebilirim. iyi günler.

23 Mart 2017 16:22
AE
Soru Sahibi

17 yasindayim r harfini soyliyemiyorum bu yuzdende konusmada kelime cikartmada sikinti olabiliyor o anki duruma gore g harfi ile baslayan kelimeler de bazen sikinti yaratiyor. İcimden nasil konusmam gerektigini biliyorum kelimeyi soyliyemeyecegimi anladigimda baska kelimeler kullanmaya calisiyorum lutfen yardimci olurmusunuz

23 Mart 2017 22:34

Merhaba, konuşmadaki takılma sorunlarında sizde de olduğu gibi durumla baş etmek için bazı telafi edici (sözcük değiştirme, ses ekleme vb.) davranışlar görülebilmektedir. Konuşmadaki akıcılığınızı arttıran terapi yardımı alırsanız bu tür zorlukların da üstesinden gelebilirsiniz. Uzman dil ve konuşma terapistine giderek probleminiz ile ilgili detaylı değerlendirme ve terapi bilgisi alabilirsiniz. Geçmiş olsun.

24 Mart 2017 13:24