ED
Soru Sahibi
2 Ocak 2016 00:28

Bastırınca ağrılar

Merhaba, 2 gün önce vücudumun bazı bölgelerinde bastırınca ağrı olduğunu fark ettim. Ağrı bölgeleri daha çok leğen kemiğinin uçları, dirsekler ve iç tarafları, diz kapağı çevresi, ayak bileğinin yukarısı, bacağın arka tarafı, omuz ve göğüs kafesinde oluyor. Bir yere çarptıktan sonra bastırınca olan ağrı şeklinde bir ağrı oluyor fakat deri üzerinde herhangi bir anormallik (morluk vs.) yok. Sadece 3 hafta önce kolumdan bir rahatsızlık dolayısyla kan aldırdığım bölgenin 3-4 cm altında, kan aldırdıktan 2 hafta sonra çizgi şeklinde bastırınca ağrıyan bir morluk oluşmuştu fakat şimdi geçti, diğer ağrılarla bir alakası var mıdır bilmiyorum. Sizce bu ağrıların sebebi ya da sebepleri ne olabilir? Gerekirse muayene için hangi bölüme gitmemi önerirsiniz? (Kategoriyi belirleyemediğim için eklem ağrısı bölümünü seçtim)

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. İsmail Şimşek
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Tarif ettiğiniz ağrılı bölgeler fibromiyalji adını verdiğimiz yaygın ağrı ile kendini gösteren hastalıkta görebildiğimiz ağrılı bölgeler. Bunjnla beraber 2 gündür olması daha basit problemleri (virüs infeksiyonu gibi) akla getiriyor. Bir haftadan daha fazla devamı durumunda öncelikle bir dahiliye uzmanına başvurmanızı tavsiye ederim

2 Ocak 2016 08:11