mt
Soru Sahibi
10 Ekim 2013 18:49

bash aqrilari

selam.Men Azerbaycanliyam.Benim arkadasima epilepsiya diaqnozu koymushdular iranda.gece yatdiqi zaman sudurqalar olurdu(qic olmalar) epilepsiya xarakterli.Aqiz kapanir,dilin tuturlar .en cok sonbahar ve baharda olur.(yalniz yatdiqi zaman)ayildiqinda hic bir shey hatirlamir.Bakuda ise Kranial MRT muayinesi gosterdiki netice Bilateral mastoidit ashkar edilir.Her iki maksillar sinusda selikli qisha qalinlashmalari ve saq maksillar sinusda 36 mm olculu retansion kist ashkar edilir.Bu ne demek?Bu hastalikla ilgili hansi doktor mualice etmeli?sizinmi profil bu?Doktor bu sebebden geceler uykuda epilepsik tutmalar ola bilirmi?cunki elektroensefalografiya muayinesi gostermishki fokaz diffuz ve epileptiform desarj askar edilmedi.yani epilepsi deyil.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Yıldırım Ahmet Bayazıt
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

bu bulgular kbb (branşımızla) ile ilgili. sinuslerdeki problem önemli gözükmüyor. mastoidit tanımının ciddiyeti muayene yapılmadan anlaşılmaz. ancak bazen MR görüntülemesinde fark edilen küçük problemler mastoidit olarak rapor edilebiliyor.

12 Ekim 2013 12:24
mt
Soru Sahibi

Teshekkurler cevaplandirdiqiniz ucun.!Zaman ayirdiniz.Allah razi olsun.

14 Ekim 2013 19:00
Prof. Dr. Yıldırım Ahmet Bayazıt
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Rica ederim

14 Ekim 2013 19:25